Metamorfoza Darka

Masa ciała:  -16,1 kg,
Tkanka tłuszczowa: -11,7%
Obwód w talii: -14 cm

Moja przygoda ze zmianą jadłospisu zaczęła się w czerwcu 2018 roku.
Spowodowane to było dolegliwościami związanymi z refluksem który nie pozwalał mi na normalne funkcjonowanie bez lekarstw. Sytuacja trwała kilka lat i nawet lekarz finalnie zalecił mi odstawienie tabletek. Co do wagi to zawsze byłem raczej w górnej granicy BMI i jakoś się do tego przyzwyczaiłem, jednak wcześniej wspomniane problemy ze zdrowiem zmotywowały mnie do zmiany. I z całą pewnością mogę powiedzieć że była to słuszna decyzja.
Przygotowane jadłospisy bardzo mi odpowiadają chociażby dlatego, że razem z Panią Gosią weryfikowaliśmy które produkty lubię, których nie, które źle na mnie wpływają, a które są akceptowalne przez mój układ trawienny. Co do ilości to okazało się że czasem jest nawet zbyt dużo do zjedzenia więc w żadnym momencie zmiana jadłospisu nie wymagała ode mnie jakieś głodzenia się.
Przygotowywanie posiłków jest też szybkie, proste i przyjemne, a zakupy robię tam gdzie zwykle nie musze jeździć i szukać jakichś specjalnych produktów czy też kupować produktów BIO więc wydatki na zakupy pozostały na podobnym poziomie jak przed rozpoczęciem diety.
Po kilkunastu tygodniach po zmianie mogę potwierdzić że była to słyszana decyzja mój wiek metaboliczny spadł dwukrotnie z 48 do 24 lat co jest odczuwalne, czuje się lekko, pełen energii, nie mam problemów z refluksem no i znacznie spadłem na wadze co jak to ja mówię było tylko efektem ubocznym mojego celu pozbycia się dolegliwości żołądkowych.
Dlatego śmiało mogę powiedzieć że potwierdza się powiedzenie że jesteśmy tym co jemy, jeśli zdrowo się odżywiamy zapewne zdrowia brakować nam nie będzie 